İçeriğe geç

Medyum Hocalar

Medyum Hoca Nedir ? Medyumlar Kime Denir ?

 

Medyumlar Kime Denir

 

Medyum, ruh bilimcilerine göre eterik dünya ile yaşadığımız dünya arasında bağ kurabilen ve haberleşme sağlayabilen kişilere denir. Medyumlar bu tip iletişimlerde farklı yöntemler kullanır. Medyum, latince kökenli bir kelimedir.

 

Medyum denilince genel olarak herkesin aklına büyü yapan, fal bakan, geleceği gören kişiler gelmektedir. Genel olarak toplum medyumları falcı, büyücü sıfatıyla nitelendirir. Aslında herkesin doğası gereği sezgileri ve altıncı hisleri vardır. Medyumlar ise bu yetenekleri nerde ne kadar kullanacağını bilen insanlardır. Ruhçuluk bilimine göre medyumlar gelecekten bilgi almazlar. Sadece yaşanılan dünya ve eterik dünya arasında trans yöntemini kullanarak bağlantı kurmayı başarırlar. Trans yöntemi, beyin ve düşünce enerjisi ile konuya ve kişinin varlığına odaklanma yöntemidir. Buradaki amaç ise bilinmeyen ve gizemli halleri araştırmaktır. Trans halinde iken medyumlar  kısa bir süreliğine bedenlerini terk ederek eterik bağ ile yoğunlaşır. Yoğunlaşma ile konuya ve zamana tamamen odaklanırlar.

 

Medyum, zaman ve mekan gözetmeden, su, tarot gibi bir araca ihtiyaç duymadan ruhlar ile iletişime geçebilen kişilere denir. Ruhçuluğa göre medyum bu yeteneklerini asla kötü ve bencil amaçları için kullanmamalıdır. Günümüzde medyum hocalar modern falcılar olarak nitelendirilir. Ancak bu sıfat medyumlar için rahatsız edici bir durumdur. Çünkü medyum geleceği göremez ve bunu iddea etmez, ancak falcılar geleceğe yönelik konuşur.

 

Medyumluğun Çeşitleri

 

Medyumluk iki grupta incelenmektedir. Bunlar;

 

1) irade ve idrak yönünden medyumluk; medyumluk bu grupta da üçe ayrılmaktadır.

 

  • Sezgisel Medyumluk; medyumun konuya idrak olması ve kendi iradesiyle ne yaptığını bilmesidir.

 

  • Mekanik Medyumluk; medyum kendi iradesi ile hareket etmemektedir.

 

  • Otomatik Medyumluk; medyum hocalar burada kendini bilir idrakı vardır, ancak iradesi yok gibi gözükür.

 

2) tezahür yönünden medyumluk; bu grupta kendi içinde zihinsel ve fiziksel medyumluk şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

 

  • Fiziksel Medyumluk; Materyalizasyon, levitasyon, edemateryalizasyon, telekinezi gibi bazı fiziksel olayların gerçekleştiği paranormal olayları kapsayan medyumluk çeşididir. Yani hiçbir şekilde ruhsal irtibat söz konusu değilken, paranormal olaylar ortaya koyabilen, özel yeteneğe sahip medyum kimselerdir.

 

  • Zihinsel Medyumluk; Ruhlarla iletişime geçip bilgi alışverişini sağlayan medyum hocalar zihinsel medyumluk grubuna girmektedir.

 

Kategori:Medyum

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir