İçeriğe geç

Havas İlmi Nedir ?

Havas ilmi, Allah’ın yarattığı evrenden ilham alarak, insanlara çözüm olarak sunmak anlamına gelmektedir. Havas ilminin bir bilim dallarının toplamının genel adı olarak anıldığı söylenebilir. İlim dallarından en etkili sonuçlar verdiği birçok kişi tarafından belirtilmiştir.

Havas ilmini bilen kişiler dışında teknik olarak kullanımı tavsiye edilmez. Bu nedenle havas ilminden faydalanılacaksa mutlaka bilen bir kişinin kullanması gerekmektedir.

 

Havas İlmi Hangi Bilimleri Kapsıyor?

Tam olarak ifade edilecekse havas ilmi maddi ve manevi boyutlardaki bilim dallarını kapsar. Bu bilim dallarını şöyle sıralayabiliriz.

– Cifr alemini kapsadığı bilinmektedir.

– Ebced İlmini kapsar.

– İnsanın anatomisi hakkında bilgileri kapsar.

– Burç ilmini, fiziği, kimyayı, doğa bilimlerini, geometri ve matematik bilim alanlarını kapsar.

Bu ilim ve bilim dalları sayesinde, insanlara bir çözüm getirme amaçlıdır. Bu çözümü fiziksel manada düşünmek yanlıştır. Daha çok ruhsal çözümler ön planda yer alır. Gizli ilimler arasında yer almaktadır.

 

Tarihsel Boyutta Havas İlmi

Çok eski kavimlerin bu ilmi kullandığı tahmin edilmektedir. Bu kavimlerin havas ilminden faydalanarak çözümler ürettiği söylenmektedir. Ayrıca havas ilmi Kur’an’da da geçmektedir ve birçok peygamberin de bu konu hakkında bilgiler verdiği bilinmektedir.

 

Havas İlmi Manevi Boyutlar

Havas ilmi maddi boyutta kullanılmadığından manevi anlamda etkiler gösterir. Eğer bir kimse havas ilminden faydalanmak istiyorsa mutlaka bu konuda bilen kişilere danışmalıdır. Havas ilmini öğrenmek sanıldığı kadar basit olmadığından bilgi alış verişinde bulunmak faydalı olacaktır.

 

Kategori:Medyum

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir